به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج همایش با شکوهی با حضورفرماندهی سپاه ناحیه سنقر وکلیایی ، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه،مدیر حوزه علمیه شهرستان ، وکلیه پر سنل و اساتید بسیجی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنقر وکلیایی برگزار گردید.

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج همایش با شکوهی با حضورفرماندهی سپاه ناحیه سنقر وکلیایی ، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه،مدیر حوزه علمیه شهرستان ، وکلیه پر سنل و اساتید بسیجی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنقر وکلیایی برگزار گردید.

   در این همایش ابتدا مهندس خالقی رئیس دانشگاه ضمن خیر مقدم گویی به حاضرین جلسه، هفته بسیج را که یاد آور خاطره عزیزترین نهاد و بزرگترین مردان تاریخ ایران اسلامی می باشد گرامی داشتند . ایشان افزودند :نهادی که به فرمان معمار کبیر جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد .یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تبارک و تعالی بوده است .

حجت السلام والمسلمین کماسی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سخنران این همایش اظهارکرد: امام خمینی(ره)احیاگر اسلام ناب محمدی(صلی‌الله علیه وآله)و پایه‌گذار و معلم مکتب “تفکر بسیجی”‌درعصر ما بزرگترین تفسیر را از بسیج و تفکر بسیجی، ارائه می‌فرماید:‌"من... از خدا می‌خواهم که با بسیجیانم محشور گرداند، چرا که در دنیا افتخارم این است که خود بسیجی‌ام"با این تعبیر امام راحل هم بسیجی وهم تفکر بسیجی را تا اعلا درجه ستود زیرا به بسیجی بودن افتخار کرد و هم به رهروان آموخت که تفکر بسیجی چیست و اسوه بسیجی کیست.

ایشان در خصوص اصل مطلقه ولایت فقیه افزود:بقای انقلاب اسلامی در گرو حمایت از اصل ولایت فقیه است. پیروزی و بقای این انقلاب در گرو  حمایت و پیروی از اصل ولایت فقیه بوده و همانطور که امام راحل فرمودند: ((با ولایت فقیه باشید تا به شما آسیبی نرسد))


وی با بیان اینکه به یمن وحدت مردم و مسئولان و زعامت حکیمانه ولایت‌ فقیه توطئه‌های دشمنان یکی پس از دیگری خنثی‌ شده است، گفت: امروز اساتید دانشگاه‌ها به‌عنوان افسران جنگ نرم وظیفه‌ای مهم در قبال انقلاب و ارزش‌‌ها دارند که الحمدالله با بصیرت در این مسیر قرار دارند.

وی افزود: شما اساتید می‌توانید با انسجام و یکپارچه کردن افسران و سربازان جنگ نرم، آن‌ها را به‌سوی اهداف انقلاب هدایت کنید که این اهداف به‌شدت مورد شبیخون دشمن قرارگرفته‌اند. گفتمان سازی بخصوص در جهت تبیین افکار عمومی با استفاده از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، یک امر بدیهی است.

سرهنگ سالاری فرماندهی سپاه ناحیه سنقر در رابطه با ضرورت حضور بسیج در عرصه های مختلف در این همایش بیان داشتند: بسیجان در آغازین روزهای انقلاب اسلامی درگیر مباحث حفاظت و حراست از انقلاب اسلامی بوده اند . و در طول هشت سال دفاع مقدس، به جبهه های جنگ عزیمت نمودند ودر این دوران بزرگترین دستاورد بسیج و بسیجی میتواند مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی که از شاخه های جنگ نرم میباشد باشد. در حال حاضر بحث محرومیت زدایی به عنوان یکی دیگر از موضوعات جدی در دستور کار بسیج قرار دارد.بسیج به عنوان یک نیروی مردمی در همه عرصه ها فعالیت دارد و وظیفه خودشان می دانند که در کنار مردم و برای مردم در جهت رفع موانع و مشکلات قدم بردارد.